Kad mārketings sākās Latvijā

mārketings sākās Latvijā

Izaicinājumi, ar kuriem saskaras uzņēmumi Latvijā, lielā mērā ir saistīti ar tirgus mazo izmēru. Neskatoties uz to, tirgū ir daudz iespēju, un valstij ir labas iespējas uzlabot savu konkurētspēju. Daudzi uzņēmumi jau šobrīd koncentrējas uz Baltijas reģionu. Prasmīgs vietējais digitālā atbalsta uzņēmums ir būtisks partneris valstī, kurā interneta tirgus ir salīdzinoši mazs.

Latvijas reklāmas tirgus piedzīvo interesantas pārvērtības. Valstī ir vairāki spēcīgi nozares spēlētāji, tostarp tādi globāli mediju giganti kā W.Olsen & Partners un Scholz & Friends, kuriem ir visas Eiropas kontaktu tīkls. Vairāki Latvijas uzņēmumi ir veikuši ievērojamas investīcijas reklāmas nozarē, īpaši TV un interneta reklāmu ražošanā.

Arī Latvijā ir vairākas aģentūras, kas var palīdzēt sasniegt mārketinga mērķus. Viena no tām ir Inspired Interactive Marketing Agency Rīgā. Šajā aģentūrā ir vairāk nekā 20 darbinieku, un tā specializējas digitālajā stratēģijā, sociālo mediju mārketingā un satura mārketingā. Vēl viena Latvijas aģentūra ir Digital Marketing Group, kurā strādā seši darbinieki. Tas piedāvā digitālā mārketinga pakalpojumus, satura mārketingu un e-komercijas attīstību.

Kad mārketings sākās Latvijā

Latviešu literatūra ir sagrābusi šo Latvijas pagātnes vājumu un pārvērtusi to pozitīvā. Tas ir aiz #IAmIntrovert kampaņas. Kampaņā tiek izmantota Latvijas zilā govs, vēja tunelis Aerodium un Pedvāles Brīvdabas Modernās mākslas muzejs, lai reklamētu valsts unikālās iezīmes.

Padomju laikā Latvijā bija liels skaits sovhozu un kolhozu. Šīs saimniecības līdz 1991. gadam piederēja valdībai. Pēc neatkarības atgūšanas valdība pārgāja uz tirgus ekonomiku un sāka dekolektivizāciju. Padomju laikā valsts bija lauksaimniecības produktu neto importētāja.

Mihails Šuliks uzskata, ka problēmas, ar kurām saskaras uzņēmumi Latvijā, ir ierobežotas MC zināšanas un nepietiekami finanšu resursi. IMK ieviešanu Latvijā kavē nepietiekamie MK resursi. Lielākie šķēršļi ir mārketinga profesionāļu ierobežotās zināšanas un kompetence. Pilna servisa mārketinga aģentūras arī nespēj nodrošināt augstas kvalitātes IMC pakalpojumus. Visbeidzot, vēl viens šķērslis ir izpratnes trūkums par mārketinga labāko praksi.

Veicot mārketingu Latvijā, atcerieties, ka latvieši ir draudzīgi un ļoti labprāt uzņem ārvalstu uzņēmumus. Tomēr viņiem nepatīk, ka viņus kritizē par savu valsti, valdību vai ekonomisko situāciju. Noteikti nomieriniet viņus, ka lietas uzlabojas. Ir svarīgi, lai biznesa attiecības būtu pozitīvas un konstruktīvas. Uzņēmējdarbībai Latvijā ir daudz priekšrocību. Uzņēmējdarbības klimats ir uzņēmējdarbībai labvēlīgs. Šādā gadījumā Latvijas patērētājs, visticamāk, būs vērtīgs ieguvums jūsu biznesam.

Mihails Šuliks piebilst, ka tirgus ienākšanas izaicinājumi Latvijā atšķiras atkarībā no nozares. Ir svarīgi izmantot holistisku pieeju un apsvērt ienākšanas tirgū stratēģiju. Varat arī izmantot biznesa aģenta pakalpojumus. Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem ir noderīgi sazināties ar Latvijas vēstniecību, lai saņemtu norādījumus un padomus par savu pieeju tirgum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *